Muzyczna scena Mini w Teatrze Syrena - lubię to!

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej, kameralnej i intymnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością.

Muzyczna Scena MINI to niezobowiązująca forma koncertów znakomitych muzyków ‑ przedstawicieli różnych kultur i stylów muzycznych. Taki tygiel kulturowy jest esencją nowoczesnego miasta, w którym tak mocno osadzony jest duch MINI.

Koncerty rozpoczynają sie projektem „Soul(fully) Jazzy - Tribute to Stevie Wonder” w wykonaniu Jnr’a Robinsona, już 7.03 o godz. 19.00. Charyzmatyczny wokalista, dyrygent  z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, swing, gospel, RnB porwie publiczność niesamowitym głosem. Swoje korzenie artysta ma aż na Jamajce, dotychczas  współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z  afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich projektach. W Teatrze Syrena zagra piosenki Steviego Wondera - te znane, jak „I just call to say I love you” i te mniej znane, ale równie dynamiczne i piękne. Wieczór z Jnr’em Robinsonem będzie okazją dla wszystkich muzyków oraz ludzi kochających grać i śpiewać, by podążać za realizacją swoich marzeń i pasji. Po koncercie będzie można bowiem pomuzykować wspólnie z artystą i jego zespołem podczas jam session.

Dwa dni później przeniesiemy się do Argentyny, gdzie króluje tango. 9.03 o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Tangooo”. Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano zaprezentują muzykę, która ma swoje korzenie głęboko w kulturze miasta. Będzie to tango w tzw.  southamerican urban style – eklektycznym stylu, gdzie improwizacja jazzowa łączy się z tradycją muzyki tango, słychać też elementy folku, czy funky. Mateusz Adamczyk (który na co dzień współpracuje z Kayah) swoją grą na skrzypcach nawiązuje do tradycji folkloru polskiego, podsyconego góralską wrażliwością. Diego Lezcano – Argentyńczyk z pochodzenia, muzyk podróżujący, koncertujący w najbardziej odległych zakątkach świata, z południowym temperamentem żywiołowo interpretuje muzykę tanga, bawiąc się  jej rytmem i zaskakując dynamizmem.

23 marca odbędzie się koncert  „Chansons d’Amour”  w wykonaniu niezwykle wrażliwej i subtelnej francuskiej wokalistki Lydie Kotlinski. Lydie zabierze nas w retrospektywną podróż w czasie, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy udać się na chwilę do świata urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu. Podczas koncertu usłyszymy utwory Edith Piaf, Jacques’a Brel’a, Serge’a Gainsbourga, Cory Vaucaire, czy Léo Ferré. („Parlez-moi d’amour”, „La vie en rose”, “Le port d’Amsterdam”, “Couleur café”). Artystka zaśpiewa też utwór „Uciekaj moje serce”, który zaaranżowała wspólnie ze Stanisławem Soyką. Pięknie interpretuje teksty utworów, jej przekaz jest prawdziwy i szczery. Na scenie towarzyszą jej znakomici muzycy. Partnerem koncertu jest również Instytut Francuski.

8 maja na Muzycznej Scenie MINI zagra Adam Bałdych – skrzypek i kompozytor. W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Nie podąża utartymi schematami, a sam kształtuje swoją muzyczną drogę. Świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” – Ulrich Olshausen ‑ Frankfurter Allgemeine Zeitung  

„Bałdych nadaje swoim skrzypcom głos i emocjonalną siłę, której nie słyszano od dekad i wprowadza świeżość we współczesnej muzyce” - Allaboutjazz.com

„Mamy wreszcie nową - po Urbaniaku - gwiazdę jazzowych skrzypiec.”  - Gazeta Wyborcza/Duży Format

Teatr Syrena
ul. Litewska 3

Przeczytaj

kasiafrendl.pl na You Tube!kasiafrendl.pl on You Tube!

Napiszę krótko, bo nie ma co się rozpisywać - to trzeba obejrzeć!I will be brief, because it is better for you to see it for yourself than to read about it!

Co nowego trafi do motoryzacji w przyszłości?

Jak będzie wyglądać motoryzacja jutra? Już wiadomo! Wystarczy prześledzić nowinki targów CES 2017 w Las Vegas.

Ford Mustang - wczoraj i dziśFord Mustang - now and then

Pierwszy Ford Mustang w historii, model koncepcyjny Mustang I, był zapowiedzią czegoś niezwykłego w historii motoryzacji. Jaki był pierwowzór kultowego auta, a jaki jest Mustang obecnie?The first Ford Mustang in history, the concept Mustang model, was a preview of something really special in the history of motorization. Which are the differences between the prototype and Mustang today?
Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.