Muzyczna scena Mini w Teatrze Syrena - lubię to!

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej, kameralnej i intymnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością.

Muzyczna Scena MINI to niezobowiązująca forma koncertów znakomitych muzyków ‑ przedstawicieli różnych kultur i stylów muzycznych. Taki tygiel kulturowy jest esencją nowoczesnego miasta, w którym tak mocno osadzony jest duch MINI.

Koncerty rozpoczynają sie projektem „Soul(fully) Jazzy - Tribute to Stevie Wonder” w wykonaniu Jnr’a Robinsona, już 7.03 o godz. 19.00. Charyzmatyczny wokalista, dyrygent  z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, swing, gospel, RnB porwie publiczność niesamowitym głosem. Swoje korzenie artysta ma aż na Jamajce, dotychczas  współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z  afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich projektach. W Teatrze Syrena zagra piosenki Steviego Wondera - te znane, jak „I just call to say I love you” i te mniej znane, ale równie dynamiczne i piękne. Wieczór z Jnr’em Robinsonem będzie okazją dla wszystkich muzyków oraz ludzi kochających grać i śpiewać, by podążać za realizacją swoich marzeń i pasji. Po koncercie będzie można bowiem pomuzykować wspólnie z artystą i jego zespołem podczas jam session.

Dwa dni później przeniesiemy się do Argentyny, gdzie króluje tango. 9.03 o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Tangooo”. Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano zaprezentują muzykę, która ma swoje korzenie głęboko w kulturze miasta. Będzie to tango w tzw.  southamerican urban style – eklektycznym stylu, gdzie improwizacja jazzowa łączy się z tradycją muzyki tango, słychać też elementy folku, czy funky. Mateusz Adamczyk (który na co dzień współpracuje z Kayah) swoją grą na skrzypcach nawiązuje do tradycji folkloru polskiego, podsyconego góralską wrażliwością. Diego Lezcano – Argentyńczyk z pochodzenia, muzyk podróżujący, koncertujący w najbardziej odległych zakątkach świata, z południowym temperamentem żywiołowo interpretuje muzykę tanga, bawiąc się  jej rytmem i zaskakując dynamizmem.

23 marca odbędzie się koncert  „Chansons d’Amour”  w wykonaniu niezwykle wrażliwej i subtelnej francuskiej wokalistki Lydie Kotlinski. Lydie zabierze nas w retrospektywną podróż w czasie, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy udać się na chwilę do świata urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu. Podczas koncertu usłyszymy utwory Edith Piaf, Jacques’a Brel’a, Serge’a Gainsbourga, Cory Vaucaire, czy Léo Ferré. („Parlez-moi d’amour”, „La vie en rose”, “Le port d’Amsterdam”, “Couleur café”). Artystka zaśpiewa też utwór „Uciekaj moje serce”, który zaaranżowała wspólnie ze Stanisławem Soyką. Pięknie interpretuje teksty utworów, jej przekaz jest prawdziwy i szczery. Na scenie towarzyszą jej znakomici muzycy. Partnerem koncertu jest również Instytut Francuski.

8 maja na Muzycznej Scenie MINI zagra Adam Bałdych – skrzypek i kompozytor. W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Nie podąża utartymi schematami, a sam kształtuje swoją muzyczną drogę. Świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego.” – Ulrich Olshausen ‑ Frankfurter Allgemeine Zeitung  

„Bałdych nadaje swoim skrzypcom głos i emocjonalną siłę, której nie słyszano od dekad i wprowadza świeżość we współczesnej muzyce” - Allaboutjazz.com

„Mamy wreszcie nową - po Urbaniaku - gwiazdę jazzowych skrzypiec.”  - Gazeta Wyborcza/Duży Format

Teatr Syrena
ul. Litewska 3

Przeczytaj

Niesamowity jednoślad w stylu Porsche 356

Rowery z silnikiem elektrycznym opanowały Europę. Powstają też unikatowe jednoślady w stylu vintage, które są inspirowane przepięknymi oldtimerami.

Samochodowe lakiery... do paznokci

Raz na jakiś czas producenci aut decydują się na działania niestandardowe. Bo jak inaczej nazwać propozycję lakieru do paznokci, którym nie tylko ozdobimy dłonie, ale i zamaskujemy rysę na karoserii naszego auta?

Relaksująca Przystań Hotel & Spa

Znalazłam miejsce, w którym krążące wokół pracy, natarczywe myśli ulatują wraz z zapachem ylang-ylang unoszącym się w spa, a podniebienie przeżywa autentyczną rozkosz. Oto moje wrażenia z pobytu w hotelu, w którym spędziłam swój wolny czas z rodziną.
Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.